Zakładając, iż tego typu decyzję ma podjąć sam.

Alkohol na terenie naszego kraju jest dopiero dozwolony kiedy ukończy się osiemnasty rok życia. Wówczas to każdy z nas pierwszy raz leganie spróbować rozmaitych napojów z zawartością alkoholu. Natomiast jak człowiek bez doświadczenia ma zdecydować, który napój chce? Zakładając, że tego typu decyzję ma podjąć samemu bez żadnej ingerencji swoich znajomych bądź kogoś z swojej rodziny, odpowiedź chyba wydaje się łatwa – zdecyduje się na tę butelkę która wygląda ładnie pod kątem wizualnym oraz nie kosztuje dużo. Etykiety na alkohol mają za zadanie zareklamować markę, zaprezentować dany produkt jak i zawartość procentową alkoholu, niemniej jednak głównie przyciągnąć potencjalnego klienta.
Załóżmy, iż do wyboru mamy 2 rozmaite wódki o bardzo podobnym składzie oraz dodatkowo takiej samej cenie. Zatem którą z tych wódek  kupimy? Oczywiście tę która spodoba się wizualnie naszemu mózgowi. Jest to bardzo prosty zabieg kosmetyczny wszelkich producentów, za sprawą których zdobywają o wiele szersze grono własnych odbiorców. Chwytliwa rymowanka, jakiś wierszyk, czy też hasło, iż wódka to niewątpliwie tradycja smaku od xxx lat, a na dodatek niewielki obrazek, który idealnie będzie pasował do reszty. Na koniec przemyślana nazwa wódki, a wszystkie te elementy połączone dokładnie ze sobą na jednej niewielkiej etykiecie, która prawdopodobnie w setkach albo i milionach egzemplarzy będzie rozprowadzona i trafi do codziennego użytku.
Wydaje się, że to kawałek papieru przyklejonego do butelki i nie ma znaczenia, jednakże jak się okazuje, taka etykieta ma bardzo duży wpływ decyzję konsumentów.

Autor: etykiety na wódkę