Wielu ludzi myśli, że o ile przedstawią uzyskany w ten sposób dokument przełożonemu, to nie będzie on uznawany jako zdobycie dodatkowych kwalifikacji…

Jak się okazuje, coraz bardziej popularną możliwością zyskiwania dodatkowych uprawnień , jest internetowe nauczanie. Na czym polega e-learning i czy naprawdę opłaca się z niego skorzystać? Otóż taka nauka polega na autodydaktyce, czyli wykupując tego typu kurs, dostajemy dostęp do platformy dydaktycznej, na której znajdują się kursy oraz krok po kroku w wolnej chwili przeglądamy teksty na niej zamieszczone, piszemy testy, a finalnie piszemy test i dostajemy certyfikat skończenia wykładu przesłany na maila. Niewątpliwie jest także sposobność otrzymania tego typu certyfikatu pocztą tradycyjną, natomiast jest to opcja dodatkowo płatna.

Wielu ludzi myśli, że jeżeli przedstawią zyskany w ten sposób certyfikat przełożonemu, to nie zostanie on uznany za uzyskanie dodatkowych kwalifikacji, bo odbył się on on-line, a nie tradycyjnie, czyli Sale konferencyjne, wykłady, a potem zdanie egzaminu a także otrzymanie certyfikatu skończenia kursu. Niewątpliwie nic bardziej mylnego, ponieważ po 1-wsze – na certyfikacie uzyskanym on-line, nie ma informacji, że była to właśnie taka forma ukończenia kursu, a oprócz tego sporo z tych korporacji, prowadzi także warsztaty , w związku z czym nikt nie dojdzie to tego, jak przebiegało to w naszym przypadku.

A dodatkowo nie ma to najmniejszego znaczenia, jak odbywał się kurs, ponieważ najważniejsza kwestia to taka, jak wiele z niego wynieśliśmy oraz czy zdobyta na nim wiedza współcześnie jest wam pomocna. Najważniejsze jest, że chcemy podnosić swoje możliwości i nie ma znaczenia, w jaki sposób będziemy to robić.

Źródło: Sala konferencyjna w Krakowie