W niestarannie prowadzonych hurtowniach, składach budowlanych.

W niechlujnie prowadzonych hurtowniach, składach budowlanych i innych tego typu miejscach, nierzadko rzuca nam się w oczy widok niedbale rzuconych na stos palet. Służą idealnie jako izolacja, ochraniająca przed nadmierną wilgocią różnorodne produkty. Materiały cegielni i cementowni, a z pozostałych branż- młynów oraz cukrowni, dzięki nim nie uległy zniszczeniu. Podtrzymując przydatność do spożycia albo termin ważności pozostałego użytkowania, mogły zostać sprzedane oraz zużyte, a co jest z tym związane, praca ludzi, którzy to wyprodukowali, na całe szczęście nie zmarnowała się.

Skup takich palet obowiązuje oczywiście każdego, kto na takich paletach dostarczył własny materiał. Natomiast stosy kratownic, które także ktoś przecież wykonał, leżą bardzo często pod magazynami, moknąc na deszczu a także rozpadają się. A jest to wszak nie tyle surowiec wtórny, ile zwrotny, tak samo, jak butelka po piwie, a dużo droższy, czemu absolutnie nie możemy się dziwić.

Takie palety robione są z drewna. Z takich drzew, które potrzebowały parę lat, aby można by je było do tegoż celu właśnie wykorzystać. Zasadził je właściciel jakiejś szkółki leśnej albo leśnik, kontrolował leśniczy, ściął drwal, a w pobliskim tartaku pocięto je na odpowiednie kawałki i przystosowano do odpowiednich wielkości. Na końcowym etapie ktoś pozbijał konkretne elementy nie myśląc o tym, że po jednym transporcie, ktoś pozwoli takiej palecie zgnić. Chrońmy własne lasy.

Zobacz: europalety szczecin