W momencie kiedy nasz pracodawca posyła nas w służbową podróż

W momencie kiedy nasz szef wysyła nas w delegację, warto mieć pojęcie co się należy nam z w zamian za wykonywanie obowiązków służbowych poza lokalizacją naszego mieszkania.

Jeżeli już podróż służbowa jest na terenie kraju, będzie wam należeć się dieta za każdy dzień delegacji, zwrócenie cen za transport i dojazd – komunikacją miejską, zwrot wydatków za noclegi, a oprócz tego zwrócenie kosztów za wszystkie inne koszty, które zostaną udokumentowane, i zaakceptowane przez przełożonego.

Aby móc zdobyć zwrot kosztów za przejazdy w trakcie wyjazdu w delegację, każdy zatrudniony powinien udokumentować swojemu szefowi bilety, a dodatkowo faktury, jakie pokażą poniesione wydatki.
Przełożony powinien dać zgodę na służbową podróż osobistym pojazdem, przykładowo. autem lub motorem.
O ile pracownik pragnie dostać od swojego pracodawcy zwrot wydatków za noclegi w trakcie delegacji, także musi pokazać fakturę z cenami.
Jeśli uzyskanie faktury na jakikolwiek z opłat poniesionych przez pracownika podczas trwania wyjazdu w delegację nie będzie dopuszczalne, pracownik będzie mógł zestawić deklarację o sumie poniesionych kosztów oraz o przyczynie braku możliwości jego udokumentowania.

Więcej: delegacja