Rozwód rodziców to absolutnie zawsze niełatwy okres dla dzieci.

Rozwód rodziców to zawsze niełatwy moment dla dzieci. Nasze dziecko nie rozumie, dlaczego tak właściwie jego rodzice- się nie kochają i walczą między sobą. Te wszelkie porady prawne, gwar wokół niego, to wszystko je strasznie przeraża. Ono chciałoby, ażeby między rodzicami było tak jak kiedyś, kiedy wszyscy spędzaliście ze sobą multum czasu. Zdrada, majątek czy adwokat, to definicje dla niego całkiem niezrozumiałe. Prócz tego, w momencie kiedy rodzice się kłócą i lekceważą je- takie dziecko myśli, że to zapewne jego wina.

 

Zazwyczaj do głowy przychodzą mu absurdalne pomysły, by pogodzić swoich rodziców. Rozrabia i przynosi ze szkoły bardzo złe oceny, bo jest pewien, że takim zachowaniem pogodzi rodziców. Kiedy jego wszystkie wysiłki nie przynoszą żadnych efektów, czuje rozczarowanie. Sprzeciwia się wyprowadzce ukochanego taty z domu czy też jest bardzo nieszczęśliwe w momencie gdy raz spędza weekend u mamy raz u ojca. Niestety sytuacja dodatkowo robi się skomplikowana, kiedy rodzice walczą o prawa do swojego dziecka.

 

Prawo rodzinne częstokroć powierza opiekę nad dzieckiem matce. Przyjęło się, że to mama dużo lepiej zatroszczy się o dobro dziecka. Ojcu jednak pozostają wizyty u dziecka, w wyznaczone dni. Niestety, kiedy dochodzi do rozwodu, najbardziej cierpi bezbronne dziecko. Przede wszystkim od rodziców zależy, czy ich dziecko zaakceptuje tę nową sytuację. Żeby było mu łatwiej- obowiązkowo musi czuć miłość obojga opiekunów.

Autor: porady prawne cennik oława