Niestety szkoły przeważnie posiadają nie bardzo opłacalne umowy z firmami ubezpieczającymi.

Koniecznie warto uświadomić sobie, iż ubezpieczenie dziecka w szkole oraz ubezpieczenie pociechy w przedszkolu nie jest konieczne. Często rodzice nie główkują nad tą sprawą i zwyczajnie jednocześnie z początkiem roku przedszkolnego czy szkolnego płacą za ubezpieczenie tego typu, z którym jest związana szkoła dziecka. Jednak jeśli opiekun znajdzie bardziej opłacalną ofertę u zupełnie innej konkurencyjnej firmy oczywiście może ubezpieczyć własne potomstwo właśnie w takiej firmie. Dlatego że ta decyzja należy całkowicie do pełnoprawnego opiekuna malucha.

Ubezpieczenie od tragicznych przypadków w szkole jest konieczne w wypadku gdy pociecha ma wybrać się na wycieczkę szkolną, wtedy jest ono wymagane. Osoby, które chcą wszystkie swoje wydatki prawidłowo dozorować mogą oczywiście swoje dziecko ubezpieczyć w prywatnej firmie. Niestety szkoły zazwyczaj posiadają mało korzystne umowy z ubezpieczalniami. Zazwyczaj stawki za jeden % uszkodzenia ciała są niezmiernie małe. W wiejskich obszarach cena za roczne ubezpieczenie to jest mniej więcej pięćdziesiąt zł. Gdzie w sieci internet u prywatnych firm będziemy mogli odnaleźć o wiele niższe oferty za 34 zł. 1 % w sytuacji tego typu propozycji to 120 zł. W szkole za 1 % możemy dostać mniej.

Warto nie płacić ślepo za to, co każą nam w szkołach, a dowiedzieć się jak wygląda propozycja tej firmy ubezpieczającej. Nie polecałbym jednakże nie wykupowania takiego ubezpieczenia wcale. Absolutnie nie jest to wówczas żadna oszczędność a wyłącznie bezmyślność. Kiedy nasze dziecko jest starsze – ok. Natomiast w momencie gdy uczęszcza do klas 1-6 tego typu ubezpieczenie to warunek konieczny. Pociechy w tym wieku są tak ruchliwe i nieuważne, że o wypadek nie trudno.

Więcej: ubezpieczenie dziecka w szkole