Fontanny ogrodowe występują w rozmaitych kształtach i są zrobione z różnych materiałów.

Trawnikowe kratki są dobrym, znacznie bardziej ekologicznym zamiennikiem zwykłej kostki brukowej. Zazwyczaj wykonane z sztucznych tworzyw, co sprawia, że są znacznie odporniejsze na działanie czynników pogodowych. Kratki te mają otwory w rozmaitych kształtach, najczęściej kwadratowe, okrągłe albo stworzone na bazie heksagonu. Taka kratka trawnikowa gwarantuje doskonałą przepuszczalność wody, a co także istotne, montaż takich kratek jest łatwy i nie wymaga ponoszenia dużych kosztów. Ogród powinien dostarczyć nam dużo pozytywnej energii a także pozwalać na momenty wypoczynku.

W okresie letnim, kiedy dużą część swojego czasu spędza się poza domem, warto o swój ogród odpowiednio zadbać. Uroku przydomowej przestrzeni z pewnością dodadzą ogrodowe fontanny. Są znakomitym dodatkiem, nadają niesamowitego charakteru przestrzeni a także sprawiają że każdy ogród staje się niepowtarzalny. Fontanny ogrodowe występują w najróżniejszych kształtach i są zrobione z różnych surowców zależnie od wymagań klienta.

Rezultaty wizualne potrafią naprawdę zachwycać! Dzięki konstrukcji przypominającej plaster miodu, parkingowe kratki są o wiele bardziej odporne na obciążenia. To właśnie dlatego ten tańszy oraz bardziej ekologiczny zamiennik kostki brukowej lub asfaltu jest taki wydajny. Znakomicie nadawać się będzie pod nawierzchnię parkingową. Umożliwia swobodny obieg wód opadowych. Kratki parkingowe nie odkształcają się pod wpływem działania zmiany temperatury oraz nie ulegają rdzy co czyni je tanimi w eksploatacji.

Zobacz: fontanny ogrodowe