Co roku wzbudza wiele emocji…

Matura to niewątpliwie najważniejszy egzamin dojrzałości w życiu każdego z nas, a przed maturą, a dokładnie sto dni przed, jedna z ważniejszych imprez dla każdego ucznia który przystępuje do matury, czyli wyczekiwana studniówka.
Każdego roku wzbudza bardzo wiele emocji zarówno pośród uczniów jak i nauczycieli, znaczy to, że nieubłaganie zbliża się czas egzaminów maturalnych, dla uczniów podsumowanie wiedzy, którą zdobyli, a dla wszystkich nauczycieli konkretny sprawdzian, czy należycie tę całą wiedzę przekazali.
Oprócz tego, że bal maturalny jest wyznacznikiem zbliżającej się matury, to jest przede wszystkim okazją do znakomitej zabawy. Każda szkoła dokłada wszelkich starań, by organizowana poprzez nią impreza dla uczniów, była oczywiście na wysokim poziomie, dlatego bardzo często odbywa się w różnego typu restauracjach przy akompaniamencie zespołów muzycznych.
Bardzo często na studniówkę zatrudniany jest wodzirej który pełni przede wszystkim funkcję organizatora zabawy, urozmaica ją, pilnuje kolejności występów przewidzianych podczas studniówki oraz dokłada wszelkich starań, żeby każdy uczeń super się bawił.
Takim jednym z najważniejszych punktów balu maturalnego, jest wykonywany przez uczniów i nauczycieli polonez. Taniec ten jest pielęgnowaną od lat tradycją, a bez poloneza nie obędzie się żadna studniówka.
Bal maturalny jest ważny, identycznie jak matura, ponieważ są to przede wszystkim symbole rozpoczęcia dorosłego etapu w życiu każdego człowieka.

Autor: Wodzirej Gdańsk