By go uruchomić należy wyłącznie przekręcić odpowiednią dźwignię.

Zawory kulowe są kategorycznie najważniejszym elementem aparatury zarówno gazowej, wodnej, jak również grzewczej. Zawory kulowe są niezmiernie popularne i możemy je spotkać tak samo w lokalach mieszkalnych prywatnych, gdzie aparatury nie są zbyt skomplikowane, jak również w wielkich korporacjach. Zarówno w lokalach mieszkalnych jak również w przemyśle doskonale pełnią własne role. Zawór tego typu sam w sobie jest zdecydowanie niezwykle prostym w użyciu przyrządem, z którym poradzi sobie prawie każdy. Ażeby go zainstalować należy jedynie przekręcić dźwignię. Taki sposób zastosowania wynika z wyjątkowo nieskomplikowanej formy już samego zaworu.

Jego podstawowym fragmentem jest kula przygotowana z mosiądzu. Wykonana jest ona z wielką starannością. Kulka ta obłożona jest warstwą chromu. Ciekawą informacją może na przykład być to, iż zawory tego typu mogą być wykorzystywane pod wodą. Jednym z podstawowych miejsc ich użytkowania są miejsca pracy wiertniczej, gdzie czerpie się, przy ich wykorzystaniu, ropę. Niewątpliwie są to kategorycznie odmienne zawory niż te stosowane w lokalu mieszkalnym. Mają one dodatkowe, specjalne szczeliwo. Są tworzone w zgodzie z naturą na indywidualne zamówienia firm, które zajmują się wydobywaniem ropy naftowej na zewnątrz ziemi.

Dzięki odpowiedniej pracy takich zaworów będziemy mogli zmniejszyć stratę energii. W głównej mierze o ich niezawodności decydują wyroby, które wykorzystywane są do ich produkcji. Czym materiały są lepsze, tym mniej zawodna będzie praca zaworu oraz tym mniejszą utratę energii będzie ponosił końcowy nabywca.

Zobacz więcej: http://www.ql.com.pl/