Żeglarstwo po raz pierwszy- o czym trzeba pamiętać?

Mazury to piękna kraina leżąca w północno- wschodniej Polsce. Słynie ona przede wszystkim z dużej ilości jezior połączonych kanałami. Stwarza to bardzo dobre warunki do żeglowania i wypoczynku z którego co roku korzysta mnóstwo ludzi. Planując urlop nad mazurskimi jeziorami chcemy chociaż na chwilę skorzystać z czarteru jachtów na Mazurach i wybrać się w swój pierwszy rejs. Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na samodzielne wypłynięcie na jeziora?

Co jest ważne?

Żeglowanie poraz pierwszy może każdemu stworzyć trochę problemów, dlatego bardzo ważna jest nasza wiedza i doświadczenie. Jeśli pływałeś już ze znajomymi i dużo się nauczyłeś czy też posiadasz patent to taki rejs będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Pamiętaj o wcześniejszym czarterze jachtu na Mazurach i dostosowaniu jednostki pływającej do swoich możliwości. Skontaktuj się z LIK Czarter i dowiedz się co powinieneś zabrać ze sobą na jacht i na co powinieneś zwrócić uwagę zanim wypłyniesz.

Co wybrać na pierwszy rejs?

Jak już wspomniałem ważny jest dobór jednostki pływającej i dlatego warto w tym celu skorzystać z Mazury czarter jachtu. Armator dobierze dla Ciebie i Twoich umiejętności jacht z którego będziesz mógł korzystać na mazurskich jeziorach. Ważny jest również wybór akwenu wodnego. Na pierwszy raz trzeba zdecydować się na spokojne i niezatłoczone wody. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli boisz się sam wypływać to poszukaj osoby, która nadzorowałaby Twoje poczynania na jachcie. Taka osoba będzie Ci służyła pomocą w każdej chwili a Ty będziesz czuł się bezpiecznie. Przed wypłynięciem na wodę sprawdź pogodę. Pamiętaj również, że na wodach jezior obowiązują przepisy, których musisz się bezwzględnie trzymać.