Wśród zagrożeń, które ciągnie ze sobą nowa technologia…

W świecie informatyków ogromne znaczenie odgrywają obce nazwy. Dla początkującej osoby, to prawdopodobnie najbardziej niejasna terminologia. Najczęściej jest to połączenie nic nieznaczących słów z zagranicznymi słówkami i symbolami alfanumerycznymi. Komputeryzacja ludności sprawiła, iż dziś używamy ich cały czas i dobrze nam z tym.

Technika poszła w ostatnich czasach do przodu i dzisiaj między innymi dzięki zasługom agencji Kompix, możemy funkcjonować zwinniej oraz dużo szybciej niż dawniej, http://dative.com.pl/partner-comarch-wroclaw.html dysponuje wieloma narzędziami, jak chociażby Comarch ERP Altum. Oczywiście mówi to wielu ludziom mniej więcej tyle samo, co japońskie literki, tzn. kompletnie nic. Całe szczęście, że komputerowcy doskonale rozumieją, o co chodzi. Nie należą do tej części ludzkości, która z informatycznych słów ogarnia wyłącznie Windows 10 i Windows XP.

Rozwój w informatyce przyniósł także mnóstwo pożądanych skutków. Zwłaszcza wspomógł okiełznać terroryzm (lecz niestety doprowadził także do postępów cyberterroryzmu), dał możliwość rozwoju badań naukowych oraz o wiele pomniejszył biurokrację w wielu dziedzinach życia społecznego, państwowego i indywidualnego. Doprowadził również do powstania wirtualnych społeczności, które funkcjonują na społecznościowych portalach.

Wśród zagrożeń, jakie przynosi ze sobą współczesna technologia, nie licząc przestępczości w sieci działa też izolacja — w szczególności młodych — ludzi. Wywołuje to rozpady małżeństw oraz inne katastrofy rodzinne. Jednakże przy takim znacznym stosowaniu informatyki, można orzec, że osiągnięto globalny sukces technologiczny. Komputery pomagają ludziom realizować swe pomysły, lecz ludzie nie zawsze odpowiednio je wykorzystują.

Najnowsze osiągnięcia na ów polu związane są z akcjami humanitarnymi, które były prowadzone na całym świecie ze względu na klęski żywiołowe. Za sprawą nawigacji GPS oraz specjalnego systemu odczytującego pogodę dało się zorganizować akcje pomocowe zanim jeszcze nastała klęska. Także mapy do tych działań zostały stworzone za pomocą współczesnego oprogramowania GIS, co w znacznym stopniu przyspieszyło przebieg przygotowawczy.

Zauważamy więc, że nie ma konieczności obarczać winą za niepożądane skutki informatycznego postępu ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani żadnej innej firmy. Winę tę ponoszą niektórzy użytkownicy, a do tego nieliczni. Licencje wszelakiego oprogramowania zaznaczają, iż obciążenia za złe korzystanie z aplikacji, otrzymuje konsument.

Rozwój technologiczny, to ogromne dobrodziejstwo, lecz także wyzwanie dla użytkujących go ludzi. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad etyki w necie oraz korzystając z przeróżnych programów i szeroko rozumianych komputerowych sprzętów. Wirtualna rzeczywistość zobowiązuje do takiego samego traktowania jak realny świat. Różnica jest jedynie taka, iż w informatycznym świecie mamy iluzję, iż przewodzą tutaj inne prawdy. Jednakże jest to jedynie złudzenie.