Stosowny wniosek trzeba złożyć u pracownika USC.

Ślub cywilny nie ogranicza nas już do smutnej sali w urzędzie. Miejsce zaślubin powinno gwarantować utrzymanie doniosłości ceremonii oraz dodatkowo bezpieczeństwa wszelkich , którzy biorą udział. Odpowiedni wniosek trzeba złożyć u pracownika Urzędu Stanu Cywilnego a ponadto uiścić stosowną opłatę w wysokości tysiąca zł. Teraz możemy wziąć ślub w pięknym ogrodzie, lub zabytkowym zamku. Wraz z nowo przybyłymi perspektywami na przyszłość pojawiają się nowe propozycje dla przyszłych małżonków.Organizacja ślubu na żaglowcu, na cudownej plaży, na Stadionie Narodowym.

Kreacje na cywilny w ogóle nie muszą być mniej rzucające się w oczy aniżeli te suknie, które ubierają przyszłe żony na ślub w kościele. Sporo kobiet zaczyna szukanie idealnej kreacji już po oświadczynach. Organizując ślub jak z marzeń będziemy mogli pokusić się o kreację ze snów. Wziąć ślub w kreacji białej, albo zaszaleć z barwami. W słoneczną porę zdecydować się na lekką suknię i kwiatki wplecione we włosy zamiast klasycznego welonu. Idealna sukienka ślubna powinna zaakcentować wygląd, styl oraz charakter przyszłej żony. Ważne, by była dopasowana także do typu celebracji, miejsca, w jakim ono będzie miało miejsce a także sezonu.

Granice stawia nam wyłącznie nasza wyobraźnia oraz wizja, jak chcielibyśmy się prezentować. Uroczystość cywilna gwarantuje nam odrobinę więcej możliwości niż uroczystość kościelna. Nasza kreacja może przykładowo być krótsza niż tradycyjna suknia ślubna, asymetryczna lub odkrywająca ramiona. Musimy zwrócić uwagę na to, iż gdy zamówimy kreację u profesjonalnego projektanta możemy czekać na nią kilka miesięcy. Suknia szyta na zamówienie z pewnością wymaga kilku wizyt u krawcowej, tak aby była dopasowana doskonale. Jeżeli nie obawiamy się wydatków na ceremonię, warto pomyśleć o przyjęciu plannera weselnego. Z jego wsparciem zmienicie swoje marzenia w rzeczywiste przyjęcie ślubne. Jaki upominek na cywilny powinni dać goście? Tutaj również nie ma w ogóle różnic, uroczystość cywilna czy w kościele.

Należy tu wziąć pod uwagę wszelkie koncepcje Państwa Młodych, o ile takie wyrazili. Przeważnie praktykuje się, iż młodzi proszą zaproszonych gości o nie przynoszenie kwiatów na swój ślub, a danie datków na jakąś fundację charytatywną, bądź azyl dla bezdomnych zwierząt. Wybór właściwego podarunku ślubnego dla młodej pary to dla gości najczęściej ciężkie zadanie. Z pewnością nikt nie chciałby obdarować Nowożeńców czwartym garnkiem. Przyjęło się już, że upominek na ślub składa się z pieniędzy a także drobnego podarku. Dla zaproszonych stało się to olbrzymim ułatwieniem.

Co do kwoty, jaką wypada dać, nie ma tu podanej konkretnej sumy. W znakomitym tonie jest kwota opłacająca tak zwany koszt naszego miejsca w restauracji, a zatem kwota ok. 200-300 pln. Zaproszenia na ślub muszą być wręczone przynajmniej trzy miesiące przed ślubem, by zaproszony był w stanie się przygotować do kosztów z tym powiązanych. Co z górną granicą wartości podarunku? Takiej chyba nie ma, wiadome jest, że im bardziej zżyta rodzina tym droższy upominek daje, bądź często pomaga w opłaceniu kosztów ślubu oraz wesela.

 

Zobacz: slubcywilny.pl