Podłogi to najmocniej podatne na zużywanie się obszary.

Beton jest to materiał solidny oraz ponadczasowy. Posadzki to najmocniej podatne na zużywanie się powierzchnie, które po kilku bądź parunastu latach potrzebują renowacji. Polerowany beton, to posadzka która poddawana jest stosownej obróbce mechanicznej profesjonalne polerowanie podłogi jak również chemicznej – impregnacja. Właściwie wykwalifikowana grupa ludzi, w czasie od ośmiu do dwunastu godzin jest w stanie wyczyścić do 100m2 posadzki. Po zaimpregnowaniu podłogi, nie są wykonywane już żadne zabiegi, co nie sprawia opóźnień jeśli chodzi o używanie parkietu. Zamiast zwykłego, matowego oraz brudnego betonu, posiadamy urokliwy i błyszczący, zachwycający beton polerowany. Zarówno polerowanie jak i impregnacja mają niezwykle niski wyznacznik szkodliwości dla środowiska naturalnego.

Posadzka polerowana to nie tylko estetyka, lecz także oszczędność. Polerowany beton jest wyjątkowo prosty w utrzymaniu czystości, odbija promienie słoneczne, co powoduje możliwość wyłączenia pewnej ilości lamp w danym pomieszczeniu. Beton ten nie niszczy się, ani nie ulega niszczeniu. Jest posadzką stabilną, ponieważ nie jest śliski.

Optycznie może wywoływać wrażenie odwrotne, poprzez połysk i efekt rozlanej wody. Beton polerowany nie nadaje się natomiast w każdym pomieszczeniu. Profesjonalne polerowanie betonu zarówno w sytuacji, gdzie ma miejsce agresja chemiczna, jak i polerowanie o bardzo niskiej klasie betonu nie zda egzaminu. Beton ten na nasze nieszczęście także niszczeje.

Więcej: szlifowanie betonu