Od zawsze Francja była ikoną miłości, romantyzmu…

Od odkąd pamiętam Francja była symbolem miłości, romantyzmu, pięknych doznań. Natomiast dopiero, kiedy granice europejskie otworzyły się kompletnie na podróżujących, a podróżowanie przestało być czymś renomowanym, przeznaczonym dla osób z „tych wyższych sfer”, odkryto wszelkie najpiękniejsze miejscówki we Francji. Jeżeli natomiast nie jesteś w stanie zwiedzić tego pięknego miejsca, niewątpliwie warto co nieco się o nich podowiadywać. Nic łatwiejszego!

Wystarczy w internetowej wyszukiwarce wstukać frazę „Francja piękne miejsca”. W parę chwil można spostrzec wszystko to co warte jest do zwiedzenia! Pośród nich nie może oczywiście zabraknąć z pewnością takich cudów jak na przykład opactwo Mont Saint Michel w Normandii, średniowieczna niewielka wioska Eze, porównywalne do Wenecji miasteczko Annecy, miasto Chamonix, i bardzo dobrze znane nam: Wersal, Nicea,Carcassonne, Bonifacio, i bez wątpienia najważniejsze, ikona Paryża – Wieża Eiffla.

To z tej budowli rozpościera się piękny krajobraz na całe miasteczko, to właśnie z tej wieży z łatwością można dostrzec jak Francja ma widowiskowe miejsca kultury, świetnej architektury, spotkań oraz spacerów wśród przepięknych zabudowań tego miasteczka. Jeżeli nie masz możliwości zobaczyć tego zapierającego dech w piersiach widoku, warto co najmniej „odhaczyć” obejrzenie zdjęć w prasie lub necie. Na pewno nic absolutnie nie potrafi umożliwić takich doznań jak bycie na samej wieży i napawanie się przepięknym widokiem, ale jestem przekonany iż nawet zwyczajne zdjęcie zdoła zachwycić nawet najmocniej wymagających hobbystów sztuki.

Autor: francja najpiękniejsze miejsca