Kominki ekologiczne wolnostojące są świeżą alternatywą dla klasycznych kominków.

Biokominki wolnostojące są innowacyjną alternatywą dla klasycznych kominków. Paliwo dla kominków ekologicznych stanowi biopaliwo – ciało ciekłe na bazie alkoholu etylowego. Kominki ekologiczne nie działają negatywnie na naturę. Podczas przebiegu spalania nie roztaczają dymu, brak jest popiołu. Do wyselekcjonowania mamy dużo innowacyjnych odsłon biokominków. Kominek ekologiczny może mieć właściwie każdy bez przymusu posiadania ciągu kominowego, po prostu instalujesz i korzystasz. Służą one za ekskluzywną dekorację własnego lokalu, pasują do każdego wnętrza. Kominki ekologiczne sprawdzają się tak samo wewnątrz jak również na zewnątrz (możemy je zamontować na balkonie). Możemy korzystać z niego raz na jakiś czas albo przez cały rok wszystko zależy tylko od naszej kreatywności. Stanowią one miejscowe źródło ciepła.

 

Wkłady kominkowe, z uwagi na materiał, z którego są zrobione można podzielić na żelazne i stalowe. Ich cały montaż powiązany jest z bezwzględnym posiadaniem wylotu spalin. Wyposażone są w szkło hartowane. Nie można ich montować w jakimkolwiek miejscu. Można zakupić wkłady kominkowe z tak zwanym płaszczem wodnym, które pozwolą na ogrzanie całego lokalu mieszkalnego przy wykorzystaniu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet albo drewno w zależności od typu wybranego kominka.

 

Wolnostojące piece wykonane są tożsamo jak kominkowe wkłady ze stali lub żeliwa i wyposażone są w szkoło hartowane. Od zwyczajnych wkładów kominowych wyróżnia je to iż wykończone są cegłami żaroodpornymi, a paliwem może być drewno, pellet lub węgiel.

Więcej: wkłady kominkowe