Każdy z nas robi bardzo dużo dla swojej kariery.

Coraz więcej możemy od siebie dawać innym. Nasze społeczeństwo jest obecnie już na takim wysokim poziomie dobrobytu świata, że bez wątpienia powinno odpowiadając na wszelkie apele o pomoc i różne ogłoszenia charytatywne na tyle ile może dzielić się tym co mamy z ubogimi.

Wokół nas dzieje się tyle przykrych sytuacji, biedy, zła, że empatia jest naszym obowiązkiem. Wsparcie dla ubogich daje duże szanse na lepsze a także bardziej godne życie osób które są w potrzebie, a tym, którzy się dzielą naszymi zasobami daje poczucie wartości i tego że jesteśmy komuś potrzebni. Każdy z nas robi sporo dla kariery oraz zwiększania swojego majątku, ale w pewnym momencie zauważamy, że nie daje nam to już szczęścia. Chcielibyśmy czegoś innego, chcielibyśmy udowodnić sobie i naszym najbliższym, że jesteśmy bardziej wartościowi niż im się wydaje, dlatego też poszukujemy czegoś co będzie mogło dać nam większe poczucie wartości naszego życia oraz naszych dążeń. W sporej ilości rozmaitych źródłach: internecie, prasie i tym podobne możemy znaleźć dzień w dzień apele o pomoc. Powinniśmy być na nie wrażliwi, jeśli możemy – pomóżmy, nie dla czyjejś wdzięczności, ale przede wszystkim dla siebie. Pokażmy że nasze jest otwarte na ludzką krzywdę, a da nam to całe mnóstwo satysfakcji i przyjemności.

Powinniśmy korzystać z swoich możliwości, aby pomóc innym osobom. Pamiętajmy że dobra karma do nas wraca z zdwojoną siłą i róbmy coś więcej ponad to czego wymaga od nas codzienne zwykłe życie.

Autor: pomoc dla biednych