Każdy ogród łączy się z praktycznie nigdy niekończącymi działaniami porządkowymi.

Porządny ogródek wymaga mnóstwo roboty.
Wszelki ogródek łączy się z właściwie wiecznie trwającymi pracami porządkowymi. Chwasty trzeba sprzątać regularnie, żeby nie zarosły posprzątanych przez nas stanowisk. W wszelkim zielonym zakątku czasem się zdarza, iż roślinki ozdobne wysychają. Je też musimy wyrwać i zamienić na nowe. Jeśli posiadamy drzewka, zachodzi niezbędność systematycznego przycinania ich. Trzeba zapamiętać, by krzaki, które się rozrastają, nie weszły na wybrane ścieżki, a one później nie zarosły trawą. Pielęgnacja ogrodu, to robota prawie że przez cały rok. Zaczyna się z początkiem wiosny i zwykle kończy zaraz przed nadejściem zimy.
Większość prac, to sadzenie roślin, komponowanie ich, podlewanie i nawożenie. Ale czym byłby ogródek bez kluczowej myśli ogrodnika o jego wykorzystaniu? Wszelka kompozycja musiałaby mieć własną przestrzeń. Rośliny powinny rozdzielać ewidentne miejsca, a ziemię pod roślinami oraz naokoło warto wyłożyć. Kamień ogrodowy bywa w tym niezwykle pomocny.
Możemy dzięki niemu wykonać kolorowe obszary, zaznaczyć początek lub koniec kompozycji, a także zastosować jako okrywowego materiału. Pozwoli nam to ustrzec się od dodatkowego pielenia, czy również obcinania trawy w miejscach, gdzie nie chcemy sadzić roślin. Wspaniale w takiej roli sprawdzą się fascynujące oraz niedrogie otoczaki.

Proste poruszanie się po ogródku zapewniają dróżki. Kostka granitowa, to dobry materiał bruku, ale i właśnie takich ogrodowych dróżek. Prezentują się one niezwykle gustownie oraz są niesłychanie długotrwałe.

Źródło: kostka granitowa