Jeśli nie chciałbyś albo nie możesz mieć w swoim mieszkaniu zwykłego kominka.

Bez wątpienia nic nie da nam tak znakomitego klimatu w jesienne wieczory jak ciepło bijące od kominka, odgłos strzelających iskier, przepiękne płomienie. Jeżeli chciałbyś posiadać u siebie kominek, niewątpliwie warto pomyśleć o tym już podczas budowy domu, aby móc uniknąć w późniejszym czasie przeróbek. Wkłady kominkowe dostępne na rynku, prócz spełnieniem swojej podstawowej funkcji, mogą także być elegancką ozdobą naszego domu. Są bez wątpienia najważniejszym elementem wszelkiego typu kominków, a wybór odpowiedniego wkładu bez wątpienia powinien być dokładnie przemyślany. Wśród tego typu wkładów znajdziesz zwykłe wkłady kominkowe, wkłady z płaszczem wodnym, oraz kominkowe kasety. Takie kominki pełnić mogą wyłącznie funkcję ozdobną albo ogrzewać dom.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz mieć zwykłego kominka, na przykład z powodu tego, że mieszkasz w bloku, znakomitym rozwiązaniem są biokominki zasilane biopaliwem. Tego typu kominki mogą pełnić wyłącznie funkcję ozdobną albo ogrzewać mieszkanie. Znakomitą pozytywną cechą tego typu kominków jest to, że nie potrzebują żadnego systemu wentylacyjnego. Biokominki mogą być stojące lub wiszące, a ich wielkości są bardzo różne.

Dużą popularnością cieszą się także piece wolnostojące, czyli tzw. kozy. Stylizowane są albo na wzór różnego typu kominków, albo przypominają tradycyjne piece z kafli. Bardzo dużą zaletą wolnostojących pieców jest to, że mogą być przenoszone i nie muszą przez cały czas znajdować się w jednym miejscu. Identycznie jak w kwestii tradycyjnego kominka, trzeba zatroszczyć się o dobre odprowadzanie spalin.

Zobacz: biokominki