Jaka tak właściwie musi być karma dla naszych psiaków?

Jaka właściwie musi być karma dla psów? To częste pytanie, wystarczy że zapamiętamy tylko parę kluczowych zasad, by cały czas w naszym domu karma była właściwa.

Jeżeli zaczynamy naszą przygodę z czworonogiem i niestety jeszcze nie mamy wiedzy o karmach które przeznaczone są dla nich, to warto zwrócić uwagę na firmę która widnieje na opakowaniu z karmą. Profesjonalne marki troszczą się o własny wizerunek przez promowanie w globalnej sieci, tv czy radiu. Jeżeli w ogóle nie znamy danej firmy, myślę że lepiej szukać innej karmy dla naszego pieska.

Kiedy znajdziemy już firmę która pod każdym względem nam odpowiada, pozostaje nam istotny wybór, a mianowicie… karma mokra dla naszego psa czy karma sucha? Obie karmy mają swoje zalety i należy używać je na zmianę. Przy czym musimy pamiętać, by w obu wypadkach nasz  pies miał cały czas dostęp do wody.

Z upływem czasu możemy również zwracać większą uwagę na skład takiej karmy. Naszym zwierzętom, podobnie jak nam, duża liczba konserwantów w jedzeniu nie służy zdrowiu. Z tego powodu należy wybierać te karmy, na których widnieje mniej rozmaitych nazw chemicznych. Należy też zerknąć czy wybrana przez nas karma jest wzbogacona witaminami. Producenci z  przyjemnością wypisują, jakie witaminy są w karmie naszego pupila.

Źródło: Karma sucha dla psa