Jak troszczyć się o nasze zęby codziennie?

Zdrowe, białe zęby były definicją urody oraz zdrowia od zarania dziejów. Dawniej potrafili się nimi pochwalić tylko niektórzy. Co więcej słynąca z cudnego wyglądu cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać własnego, podobno niezbyt ładnego, uzębienia. Na szczęście współczesna stomatologia przynosi szansę na idealne uzębienie praktycznie nam wszystkim…
Jak dbać o swoje uzębienie codziennie?
Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak znacząca jest zdrowa i zbilansowana dieta. Należy zatroszczyć się o to, by dostarczyć do swojego organizmu odpowiednią dawkę wapnia. Niestety najświeższe badania dowodzą, że Polacy zjadają codziennie stanowczo za mało wapnia wraz z pożywieniem, w związku z tym ważne jest dostarczanie właściwych suplementów diety.
Często posiadamy też niewłaściwe metody na pielęgnację…  Co więcej małe dzieci zdają sobie sprawę z tego, że ząbki trzeba myć cyklicznie. Wszystkie zaniedbania w tej dziedzinie doprowadzają do bardzo dużych kłopotów z uzębieniem oraz buzią.
Zawodowcy polecają szczotkowanie zębów trzy razy na dzień. Po kluczowych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jednak nie powinno się myć zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Szczotkując zęby wprost po jedzeniu możemy sobie ogromnie zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się w trakcie jedzenia staje się o wiele miększe. Najkorzystniej odczekać od trzydziestu minut do sześćdziesięciu. Dzięki temu kwasy w ustach pozostaną zneutralizowane, natomiast zęby będą miały chwilę na ponowne zmineralizowanie się.
Bardzo znaczący jest także dobór właściwej szczoteczki do zębów.  Nie powinna ona być zbyt twarda. Zęby myjmy delikatnymi, kolistymi ruchami. Dzięki temu dokładnie umyjemy zęby, a w dodatku nie uszkodzimy dziąseł. Po każdym jedzeniu stosujmy nić dentystyczną. Dzięki temu usuniemy wszystkie pozostałości po jedzeniu, które zostają w sferach między zębowych.
Kontrola oraz leczenie
Wielce znaczące są też cykliczne kontrole u dentysty. Zjawiajmy się tam chociaż raz na 6 miesięcy. Przez to w razie konieczności, lekarz prędko zdoła wszcząć stosowne leczenie zębów. Natomiast my uciekniemy od poważnych problemów, na przykład kanałowego leczenia, które nie wydaje się być sympatyczne dla pacjenta ani niestety niedrogie…
Śnieżnobiały uśmiech na wyciągnięcie naszej ręki
Współczesna estetyczna stomatologia zapewnia nam ogromne możliwości. Bezproblemowo możemy wybielić nasze zęby, ale należy pamiętać, żeby zrobić to bezpieczną metodą, najlepiej pod okiem eksperta, a nie sposobami znalezionymi w necie. Te ostatnie są w stanie nam bardziej zaszkodzić niżeli pomóc, np. są w stanie osłabić szkliwo.
Zbyt częste wybielanie jest wstanie być powodem nadwrażliwości zębów. Dlatego przed każdym zabiegiem warto porozmawiać z zaufanym i poleconym stomatologiem. On najlepiej poradzi nam, jakim zabiegom powinniśmy się poddać.

Reasumując cudownym i zdrowym uśmiechem jest wstanie cieszyć się ktokolwiek z nas. Wystarczy dokładna pielęgnacja i profilaktyka.

Czytaj dalej: dentysta Gliwice