Dziś w bardzo wielu przypadkach nie ćwiczymy wyłącznie dla przyjemności, niemniej jednak po to, aby uzyskać dokładnie określone efekty.

Jeżeli już choć ciut interesujemy się sportem, zapewne w końcu spotkamy się z określeniem treningu osobistego. To ćwiczenia, które odbywają się w zgodzie z oceną trenera a także często pod jego okiem. Kim jest trener osobisty a także czy opłaca się korzystać z jego świadczeń?

Instruktor personalny to stosunkowo nowy fach. Jeszcze parę lat temu wyłącznie niektóre kluby pracowały z takimi profesjonalistami, jednak łącznie ze wzrostem świadomości ludzi oraz zainteresowania sportem, reputacja tego fachu bardzo się zwiększyła.

Na dzień dzisiejszy w większości wypadków nie uprawiamy sportu wyłącznie dla radości, ale po to, by czerpać konkretne wyniki. Dużo z nas chce usunąć niepotrzebne kilogramy, inni znów umocnić swoje ciało. Bez względu na to, dlaczego zamierzamy skorzystać z siłowni, trener personalny to ktoś, kto nas w tym zręcznie nakieruje.

Mając na uwadze upodobania, wymagania oraz trudności danej osoby, trener układa stosowny zestaw ćwiczeń a także pokazuje, w jaki sposób je prawidłowo wykonywać. Jego praca jest istotna, choćby z powodów czysto zdrowotnych – jak się okazuje, kilka ćwiczeń wykonujemy w niewłaściwy sposób. Najprostszym wzorem są proste squady – to, w jaki sposób nauczyliśmy się je wykonywać w szkole podstawowej, zdecydowanie odbiega od tego, jak mają wyglądać.

Dobre wykonywanie ćwiczeń pozwala na uchronienie się od kontuzji a także błyskawiczne zauważenie efektów.

A zatem, w którym momencie powinno się korzystać ze świadczeń trenera personalnego? Bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy ćwiczysz już od dłuższego czasu, to opcja dobra dla wszystkich. Możliwe, że niekoniecznie ci potrzeba regularnej, parumiesięcznej współpracy z trenerem – nierzadko wystarczy kilka spotkań.

Więcej: trener personalny Katowice