Dywany z modelu agnella radują się natomiast ogromnym uznaniem.

Dywany w czasach PRL ozdabiały każdy dom. Były masywne i pokrywały całe pokoje. W każdym pomieszczeniu na podłodze leżał gruby dywan. W pozostałych kulturach dywan symbolizuje powodzenie i luksus w mieszkaniu. W dzisiejszej modzie wnętrz często rezygnuje się z potężnych dywanów. Popularnością cieszą się małe dywany lub nieco dłuższe „chodniki” – chociaż je także można spotkać bardzo rzadko w nowych wnętrzach.
Jest to spowodowane ogromnym asortymentem na naszym rynku paneli podłogowych, wykładzin, płytek co powoduje, że dywan już nie jest potrzebny na całą podłogę pokoju. Jest tak również z wygody domowników, ponieważ widok trzepanych dywanów jest już rzadkością. Czyszczenie takich olbrzymich dywanów jest również uciążliwe.
Dywany z polski cechuje niezwykle wysoka jakość oraz surowiec z jakiego dywan został wykonany. Wytwórnie zajmujące się produkcją dywanów nie cieszą się już tak olbrzymim popytem jak kiedyś. Dywany z modelu agnella cieszą się jednak bardzo dużym zainteresowaniem i są cały czas tworzone. W dzisiejszej modzie króluje przede wszystkim minimalizm co powoduje, że modne są małe a także delikatne dywaniki. Przeważnie niezbędne są do łazienek a ponadto przy łóżku. Tego typu detale znakomicie wkomponują się w przytulny wystrój każdego wnętrza.

Więcej: Dywany Agnella w sklepie kochamydywany.pl