Dotykając temat ferii zimowych, to niewiele czasu do nich pozostało

Okres zimowy zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią idą święta o czym skutecznie przypominają nam markety, a także media, w których możemy już znaleźć świąteczne reklamy.

Jak się okazuje, tegorocznie są one w takie dni tygodnia, ze względu na to przypadnie nam w tym okresie kilka dni wolnych od pracy. W związku z powyższym, spora część osób wnosi w pracy o sposobność dostanie wolnego na 27 oraz 28 grudnia, by w ten sposób korzystać z półtora tygodniowego wolnego, używając go w rzeczywistości niedużo. W tym czasie, można pojechania w gorące kraje, aby wypocząć od zimowej aury oraz złapać odrobinę słońca lub w przypadku narciarzy wybrać się w góry, ażeby móc jeździć na nartach albo na desce snowboardowej. Są i takie osoby, które w tym czasie, mając dzieci, zabiorą je np do Azji, a w góry pojadą w czasie przerwy zimowej.

Poruszając temat ferii zimowych, to niewiele czasu już do nich pozostało, dlatego, o ile planujemy pojechać w tym okresie z naszymi pociechami, to koniecznie powinniśmy już dokonywać rezerwacji. Jeżeli już np mielibyśmy ochotę pojechać w polskie góry, to na przykład Krynica ferie z pociechami, będzie znakomitym rozstrzygnięciem. Jest tam kilka zjazdów, też stworzonych z myślą o najmłodszych oraz początkujących narciarzach, w związku z czym będzie to doskonały wybór, na zimowy wyjazd całą rodziną. Oczywiście, są także tacy pasjonaci sportów okresowych, że przerwę zimową w górach z dziećmi spędzają raczej w tych za granicami naszego kraju, jak Austria oraz sporej ilości innych cudzoziemskich kurortach narciarskich.

Ferie , jak wiadomo trwają dwa tygodnie, a pewnym jest, że nie każdy rodzic ma możliwość wzięcia tak dużego wolnego, zważywszy na to, że są również wakacje, które też wymagają od nas zabrania wolnego. Dlatego wiele dzieci w tym czasie zostaje wysłanych na kolonie narciarskie, albo po prostu kolonie, lub nie wyjeżdżają nigdzie, tylko uczestniczą np w półkoloniach, albo rozganiają ten czas z rodziną.

Jak wiadomo nie każdy ma możliwość pokusić się na to, ażeby wysłać własną pociechę na kolonie, dlatego należy zagwarantować mu inny rodzaj atrakcji w czasie ferii. Półkolonie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pociecha codziennie bierze udział w różnorodnego rodzaju zajęciach, przez co ma zapełniony czas a także jest objęte opieką w przypadku, w momencie gdy jego rodzice przebywają w pracy. Bez wątpienia tego typu forma zabaw wymaga od nas nakładów finansowych, jednak są one kategorycznie niższe, niż koszt obozów zimowych. Z pewnością perfekcyjnym wyjściem, jest pozostawienie pociechy u dziadków, jednakże jak wiadomo, nie każdy posiada taką sposobność, czy to ze względu na odległość, czy pracę dziadków.

Więcej: Ferie w górach