Częstotliwość…

Falownik to elektroniczne urządzenie, jakie zmienia stały prąd oznaczony jako DC na prąd zmienny, który oznaczany jest skrótem AC.
Napięcie wyjściowe,napięcie wejściowe a także ogólna energia zależą od kształtu danego urządzenia albo układów. Zasilanie jest dostarczane przez źródło prądu stałego.
Falownik ma możliwość być całkowicie elektroniczny albo ma możliwość być połeączeniem efektów mechanicznych (takowych jak urządzenie obrotowe) i elektronicznych. Statyczne falowniki nie używają ruchomych komponentów w procesie przemian.
Falownik posiada źródło napięcia jednofazowe, są one w zasadzie przeznaczone do zastosowań na znacznie niższe napięcie i są ogólnie używane w zasilaczach.
Falowniki trójfazowe są wykorzystywane do napędu o zmiennej częstotliwości. Kluczowy trójfazowy falownik składa sięz 3 jednonofazowych falowników – każdy jest połączony z 1 z 3 zacisków obciążenia. Często zasadniczych systemów sterujących działanie 3 przełączników jest skoordynowane tak, że jeden przełącznik działa w każdym punkcie stopnia naczelnego przebiegu wyjścia.
Przedstawione wcześniej informacje są kluczową wiedzą dotyczącą falowników, żeby rozpoznać wszystkie zagadnienia należy zagłębić się w naukę odnośnie energoelektroniki.

Autor: falownik trójfazowy