Bardzo istotnym elementem każdego budynku jest posadzka.

W większych miasteczkach stale rozwijają się oraz otwierają się nowe przedsiębiorstwa, przy czym niektóre wymagają tylko odświeżenia pewnych detali, inne z kolei niestety muszą być tworzone od samych podstaw. Bardzo istotnym elementem każdego budynku jest posadzka, która częstokroć musi wytrzymać duże obciążenia nie tylko termiczne ale także chemiczne i mechaniczne.

Trwałość wierzchniej warstwy posadzki a eksploatacja

 

Na rynku w chwili obecnej istnieje mnóstwo produktów, jak również technologi wykorzystywanych do prac wykończeniowych płyty posadzkowej. Taką jedną z wykorzystywanych technik, jest utwardzanie powierzchniowe które zwie się DST. Aktualnie nowoczesne płyty wykańcza się posadzkami cienkowarstwowymi samo rozlewnymi przykładowo typu PCC. Konieczna jest co raz na jakiś czas renowacja przemysłowej posadzki, ponieważ podczas jej używania, jest ona narażona na zdecydowanie większe obciążenie, zatem mogą się pojawić wszelkie skazy które wymagają naprawy.

Polerowany beton jest niewątpliwie jedną z lepszych metod wykonania podłogi, łączącą w sobie estetykę oraz wytrzymałość na ścieranie czy też pylenie. Ta metoda polega głównie na mechanicznej obróbce danej powierzchni, technikami szlifierskimi i polerskimi, oraz na zastosowaniu profesjonalnej chemii wzmacniającej a także impregnującej powierzchnię betonową. Nawierzchnia która składa się z betonu polerowanego może być podawana obróbce nie tylko w momencie kiedy jest świeżo wykonana, ale także kiedy została już wykorzystana, co przemawia za jej ogromną uniwersalnością.

Zobacz: naprawa posadzki przemysłowej