Ogrodowe kamienie dodają efektowności.

Nie tylko kwiaty stroją ogród. Także przeróżnego rodzaju akcesoria powodują, iż możemy czuć się w ogródku jak w innej krainie. Na przykład kamień ogrodowy, który nie musi być jedynie dekoracją. Rozmaite rodzaje kamieni spełniają się tak estetycznie, co praktycznie. Gdy dróżki naszego ogrodu po ulewach długo nie wysychają, wówczas taki grys, czy żwir dosyć ograniczy problemy przechodzenia po błocie. Możemy także ciekawie wydzielać fragmenty ogródka różnorodnymi typami kamienia. Na podjazdach wspaniale wykazuje się granitowa kostka. Da się ją układać w przeróżne wzory, bo jej rodzajów jest mnóstwo. Zróżnicowanie kolorów granitowej kostki przy ciekawym ułożeniu likwiduje przeciętność. Miara pojedynczych kosteczek także jest rozmaita, a zatem można zamówić wiele odmian oraz swobodnie nimi rozporządzać. Jeśli sami nie czujemy się na siłach aby w naszym ogródku wszystko cudownie się ułożyło – pozwólmy zostawić robotę specom.
Jeżeli chcemy aby nasz ogródek wyglądał jak laboratorium bądź roślinne muzeum — możemy obszar dookoła rośliny naczelnej obłożyć kamyczkami. Więc niechciane rośliny będą miały trudność, by zaistnieć. Do tego zamiaru nadają się otoczaki.
Kamykami możemy również wyłożyć altanę, miejsce z wodą albo wydzielić  przestrzeń ogrodu przeznaczony do kąpieli w słońcu. Jeżeli posiadamy w ogrodzie basen, który jest wystawiany wyłącznie w okresie sprzyjającym — też możemy go obłożyć zaokrąglonymi kamieniami.

 

Autr: kostka granitowa