Wystarczy jedynie przedzwonić do dobrej firmy

Każdy kierowca samochodu spotkał się pewnie nie raz z nieprzyjemną sytuacją, jaką jest uszkodzenie pojazdu. Sytuacja tego typu może być spowodowana zniszczeniem pewnych elementów układu mechanicznego, złapaniem kapcia lub kolizją samochodów. W wielu chwilach niestety nie potrafimy odpalić naszego auta i dojechać do mechanika.

W tego typu sytuacjach przydatna jest autolaweta. Wystarczy przedzwonić do dobrej placówki i w niewielkim czasie przyjedzie pojazd, który przewiezie nasz samochód w odpowiednie miejsce. Holowanie samochodów w wielu sytuacjach jest jedynym racjonalnym wyjściem.

Jeżeli chcemy być bezproblemowi w trakcie podróży, nie zamartwiać się o to, gdzie i po kogo zadzwonić, prawie, że wszelka firma ubezpieczeniowa daje opcję zakupu dodatkowej pomocy, która w razie potrzeby zapewnia holowanie samochodów. Jest to oczywiście dodatkowo płatna opcja, jednakże w bardzo wielu przypadkach pomaga postępowanie przy powstałej awarii.Firmy posiadające autolawety samochodowe i udzielające usługi w tej kategorii mają zróżnicowane cenniki.

Przeważnie zależą one od lokalizacji, w której przebywamy, a przedsiębiorstwa obliczają opłatę ostateczna w oparciu o liczbę przebytych kilometrów. W współczesnych czasach łatwo można również wynajmować autolawety, by zdołać we własnym zakresie przetransportować pojazd. Jest to potrzebne przykładowo przy przywożeniu aut zza granicy.

Cena wynajmu pojazdu holowniczego liczona jest przeważnie od doby. Firmy wynajmują tego typu pojazdy również na godziny oraz większe okresy, a cena zależna jest dodatkowo od ładowności a także wyposażenia autolawety.

Autor: autolaweta białystok