W jubilerstwie znajduje się również tak zwana biżuteria sztuczna.

Chociaż codzienność wymaga od nas głównie praktyczności w czasie załatwiania naszych prostych spraw, to uwielbiamy, ażeby również na co dzień obcować z pięknymi rzeczami. To pragnienie wiele kobiet, ale również dużo facetów, zaspokaja ubierając wyroby biżuteryjne. Dziewczyny zazwyczaj ubierają pierścionki, korale, łańcuszki a także broszki; mężczyźni sygnety i zegarki. Ceny takiej biżuterii wykonanej z cennych kruszców, takowych jak platyna, złoto, a oprócz tego z bardzo cennych kamieni (brylantów, rubinów i szafirów) są strasznie wysokie.

Nie wszyscy ludzie niestety mogą sobie pozwolić na zakupienie takich drogocennych wyrobów biżuteryjnych. W branży jubilerskiej oferowana jest jednakże też tak zwana sztuczna biżuteria. Są to przedmioty nierzadko niezmiernie kunsztownie zrobione, które cechują się bardzo wysokimi aspektami estetycznymi. Z kolei tym co różni je od zwykłej biżuterii są surowce, z których są opracowane.

Srebro, platyna, złoto oraz kamienie szlachetne zastępuje się jakimiś innymi kamieniami i metalami. Zamienniki te wyróżniają się jednak wysoką trwałością i ciężko odróżnić je od surowców oryginalnych. Chociaż określenie „sztuczna biżuteria” posiada własne uzasadnienie, to najczęściej niesie ona piękno które porównuje się do autentycznej biżuterii. Dlatego można się nią podobnie cieszyć. Niesamowite piękno prezentować potrafi identycznie sztuczna biżuteria, jak również ta wykonana z materiałów szlachetnych.

Źródło: biżuteria sztuczna