Wielu ludzi dotyczy problem z prawidłowym spaniem.

Sporej ilości osób dotyczy problem z prawidłowym spaniem. Oprócz takich sytuacji, w których naturalne czynniki zaburzają nam prawidłowy sen, bardzo częstym tego powodem jest nie wygodny materac, kiepskiej jakości poduszka. Ostatnimi laty niewątpliwie bardziej zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych poduszek, są niewątpliwie ortopedyczne poduszki. Od kilku lat na naszym rynku istnieje możliwość by kupić poduszki profilowane które zwane są również poduszka medyczna, lub szwedzka.

Tradycyjne poduszki czy to z puchu, półpuchu bądź pierza, na samym początku, w momencie gdy są nowe bardzo dobrze pełnią swoją rolę. Niestety podczas użytkowania tracą własną miękkość, ugniatając się tworzy się z nich zasadniczo taki „naleśnik”. Taka forma poduszki na 100% nie jest zdrowa dla kręgosłupa. Ortopedyczne poduszki mają specjalny, wyprofilowany kształt, który świetnie odciąża przemęczone plecy, zapewniając nam uczucie prawdziwej ulgi i wypoczynku, przy równoczesnym dopasowaniu się do kształtu ciała. Niektóre rodzaje poduszek są nasączane specjalnymi olejkami aromatycznymi- coś dla ciała a także coś dla ducha. Często, w momencie kiedy budzimy się rano, wydaje się nam, że nie możemy oderwać głowy od poduszki. Czujemy jak straszny ból rozrywa nam naszą głowę. Okropnie boli nas szyja a także barki.

Czasami ból promienieje wzdłuż odcinka lędźwiowego, aż do nerek. Poprzez to warto pomyśleć o zmianie klasycznej poduszki na taką profilowaną. Choć cena takiej poduszki nie jest najniższa, wydaje mi się, iż nasze zdrowie jednakże jest najcenniejsze.

Więcej: poduszki sapporo