Peptydy nabywają coraz większą popularność.

Peptydy otrzymują jeszcze większą popularność. Wybierają je zwłaszcza osoby aktywne sportowo (uprawiające dyscypliny sportu). Są również jednym ze składników sporej ilości środków, np. kremów jak i kosmetyków używanych zwykle w medycynie estetycznej. Peptydy to białka zawierające różne aminokwasy w swoim łańcuchu chemicznym. W zależności od rodzaju sekwencji tychże aminokwasów peptydy mogą wykonywać różne działania.

Jest więc wiele rodzajów peptydów, a każdy z osobna znajdzie inne zastosowanie. Warto selekcjonować oryginalne peptydy, co nie musi oznaczać iż będą toż tanie peptydy.

Szereg zalet zdrowotnych, jakie przynosi stosowanie peptydów:

1. spóźniają przebieg zestarzenia się skóry, bo pobudzają jej komórki do produkcji kolagenu; u osób po 35 roku życia ilość kolagenu maleje – z wiekiem nie tylko nie jest produkowany nowy kolagen, ale również degradacji ulegają włókna już istniejącego kolagenu; w wyniku czego peptydy:

* zmniejszają obecność niedoskonałości;

* ujędrniają cerę, polepszają ją i poprawiają stopień jej nawodnienia i natłuszczenia;

*chronią przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych;

2. przyspieszają wzrost włosów, przez co są gęstsze; poprawiają i ich kondycję oraz je umacniają – włosy stają się mniej łamliwe;

3. sprzyjająco wpływają na wygląd paznokci – pomniejszają ich podatność na łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. wzmacniają mięśnie;

5. wzmagają spalanie tkanki tłuszczowej;

6. naprawiają tkanki;

7. redukują stany zapalne.

Przy wyborze peptydów najlepiej kierować się przede wszystkim ich typem i przeznaczeniem – poszczególne proteiny będą właściwe przy bardzo różnorodnych problemach.

Autor: peptydy sklep