Operacje w takiej klinice nie są refundowane przez NFZ.

Radek lubił ostre balangi. W zasadzie w prawie każdy weekend gdzieś balował, bez znaczenia czy to była normalna domowa impreza, clubbing czy luksusowa biba na statku. Nikt nie wiedział skąd ma on tyle kasy, ponieważ praca, którą na co dzień wykonywał, nie pozwalała na zyskanie takich zarobków. Być może był hazardzistą. Albo posiadał jakiegoś sponsora. Niemniej jednak bardzo dobrze się z tym umiał ukryć. Gdy ktoś zadał mu pytanie o pieniądze jedynie rzucał tajemniczy uśmiech i odpowiadał ,że szczęście mu dopisuje. I od razu zmieniał temat na inny. Najczęściej na temat związany z alkoholem. Pewnej imprezowej nocy, kiedy balował w jakimś ogromnym domu, z ludźmi, których w większości nie znał, przydarzył mu się tragiczny wypadek. Gdy skakał do basenu uderzył ręką w belkę dryfującą na powierzchni. Nikt z obecnych nie miał pojęcia dlaczego tam się znalazła. Skutek końcowy był taki, że ręka spuchła tak, że nie był w stanie nią poruszać. Najbardziej trzeźwa osoba zawiozła go do tutejszego szpitala i porzuciła go pod drzwiami. Po badaniach okazało się, że złamanych ma kilka kości w nadgarstku i śródręczu.

Lekarze natychmiast mówili, że prawdopodobnie niewiele z tej jego ręki już będzie. Poskładali, jak umieli, zagipsowali i odesłali z powrotem go do siebie. Będąc na zwolnieniu miał bardzo dużo czasu na przemyślenie paru kwestii. Raz wręcz wybrał się na imprezę, ale czuł, że to już nigdy nie będzie tym samym. Nie kręciły go zabawy i picie napoi alkoholowych do nieprzytomności. Nie miał pojęcia co jest na rzeczy, jakim prawem 1-dno małe, pozornie nieistotne zdarzenie tak go odmieniło. Po kilku tygodniach zdjęto mu gips. Przekonał się, tak jak przedtem przewidywali doktorzy, iż ręka nie jest w pełni sprawna na tyle ile powinna. Na początek próbował się do tego przyzwyczaić, niemniej jednak nie potrafił. Niezbędny mu był na teraz chirurg ręki. Bez niego ani rusz. Radek nie miał żadnego pojęcia, gdzie jest jakaś renomowana klinika chirurgii. Zrobił research i okazało się, że 1ynym wyjściem jest oddalony o ponad dwieście km. odległy Poznań. Wykonał telefon, umówił termin wizyty, która miała mieć miejsce za miesiąc. Zdawał sobie sprawę z tego, że będzie musiał wydać na nią niemało gotówki, a jeżeli uda się zaklasyfikować do operacji, to koszty wzrosną.

Operacje w tej klinice nie są refundowane przez NFZ, ale przeczytał, że są tam rzeczywiście najlepsi profesjonaliści w Polsce. Nie mówił nikomu o swoich zamiarach, przygotowywał się na to dzień w dzień. Czytał artykuły medyczne, portale o określonej tematyce, fora z rekomendacjami o tego rodzaju zabiegach. Na wizytę ruszył pełen nadziei. W końcu pojawiła się prawdziwa szansa na powrót do zwyczajnego życia. W gabinecie czekał na niego młody doktor. Radkowi wydało się, że jest za młody, ażeby być bardzo dobrym specjalistą. Niemniej jednak starał się wyrzucić z głowy uprzedzenia. Konsultacja poszła pomyślnie i został wyznaczony termin operacji. Radek nie mógł się doczekać operacji. Przysięgał sobie, że odmieni całe swoje życie, jeżeli już tylko uda mu się odzyskać sprawność.

Po operacji czekało go wiele kolejnych tygodni w gipsie. Strasznie obawiał się rezultatu. Okazało się, że operacja przeszła pomyślnie, odzyskał własną sprawność prawie że całkowicie. Uszczęśliwiony podjął się założenia fundacji, która na celu ma pomoc osobom skończyć z nałogiem.

Zobacz więcej: klinika chirurgii ręki poznań