Nie ma ścierających drobinek, poprzez co nie zagrażają nam jakiekolwiek podrażnienia mechaniczne.

Od dawna można zauważyć o wiele większe troszczenie się o swój wygląd, szczególnie u dziewczyn. Dużo zabiegów poprawiających urodę można wykonać samemu w swoim domu jak również w gabinecie u kosmetyczki. Jednym z takich zabiegów jest na pewno peeling enzymatyczny. Peeling też zalicza się do peelingów chemicznych i działa powierzchniowo. Ma za zadanie oczyścić dokładnie skórę i wyzbyć martwego naskórka, w momencie kiedy tradycyjny peeling do buzi zawodzi. Przez to, iż w składzie zawiera roślinne enzymy – głównie bromelanine (czerpana częstokroć z ananasa i papai) i syntetyczne – keratoline, która złuszcza martwy naskórek po nałożeniu peelingu, bez konieczności wykonywania masażu buzi.

Enzymy wyróżniają się umiejętnością rozpuszczania białek, z których zwłaszcza składa się naskórek martwy. Posiada także enzymy, które za zadanie mają regenerację skóry buzi i znacznie przyśpieszają proces powstawania kolejnych komórek. Wnika do naszej skóry na ok czterdzieści mm, więc możemy sobie robić go w domowym zaciszu. Wykorzystywany, w formie maski na skórę twarzy i pozostawiając na kilka bądź kilkanaście minut.

Na pewno zaletą tego właśnie peelingu jest fakt, iż gwarantuje lepsze efekty od peelingu mechanicznego a wystarczy go zaaplikować a także chwilę zostawić na skórze. Nie ma ścierających drobinek, poprzez co absolutnie nie zagrażają nam żadne podrażnienia mechaniczne. Tego rodzaju peeling można stosować do niewątpliwie każdego typu skóry. Mogą używać go także jednostki które posiadają cerę naczyniową oraz wrażliwą. Informacje zawarte na stronie internetowej https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwolą nam sprawdzić, czy peeling ten będzie najlepszym wyjściem dla naszej skóry.