Coraz więcej osób rzuca palenie wyrobów tytoniowych.

W ostatnich latach rośnie w naszym społeczeństwie prozdrowotna świadomość. Coraz więcej ludzi porzuca palenie papierosów oraz dodatkowo dokładnie czyta etykiety produktowe w sklepach. Równocześnie ogrom osób cały czas źle się odżywia. Polscy obywatele uwielbiają tradycyjną polską kuchnię, niestety częstokroć nie są to jakieś zdrowe potrawy. Z przyjemnością jemy kotleta schabowego, bigos, jajecznicę na boczku, golonkę czy tłuste, smażone kiełbasy.

Nasze obiady są zdecydowanie zbyt obfite oraz przeważnie smażone na olejach. Równocześnie nie rezygnuje się z rozmaitych słodyczy, kochamy domowe ciasta a także z chęcią wybieramy się na lody. Poza naszą tradycyjną kuchnią mieszkańcy Polski uwielbiają fast foody, które także są bardzo tuczące. Przyjmujemy wielkie porcje kebabów, frytek czy hot dogów. I wszystko to z całą pewnością zapijamy gazowanymi napojami.

Polscy obywatele, zwłaszcza panowie piją też niesłychanie dużo piwa. Bardzo wielu z nas niestety odżywia się niesystematycznie. Rano wychodzą bez śniadania, w szkole czy pracy jedzą na szybko kromkę chleba albo nic, a po pracy obfity obiad. Wielu ludzi nie pilnuje również ważnej zasady, aby nie jeść bezpośrednio przed snem. Wszystko to po latach skutkuje chorobami jak cukrzyca, schorzenia kardiologiczne czy bóle stawowe. Polacy powinni nauczyć się spożywać zdecydowanie więcej warzyw a także owoców oraz dodatkowo usunąć z diety niezdrowe tłuszcze.

Więcej: https://idiabetyk.pl/