Ból pojawia się bardzo często z powodu ucisku nerwów w kręgach szyjnych.

Rwa barkowa jak każdego typu zmiana zwyrodnieniowa nie może być ignorowana, w szczególności w średnim wieku. Wyróżnia się rwącym a także specyficznym bólem, który często może przypominać mrowienie kończyny. Leczenie tej przypadłości potrafi być bardzo skomplikowane, zwłaszcza ze względu na czułe zlokalizowanie korzenia nerwowego. Ból pojawia się często z powodu ucisku korzeni nerwowych w kręgach szyjnych. W tych nieco cięższych przypadkach problemy związane z tą chorobą mogą zostać już do końca życia, wliczając w to zaburzenia czucia i niedowłady. Najcięższe przypadki mogą trwać miesiące lub długie lata.

Najczęściej spotykanymi możliwościami leczenia rwy barkowej jest leczenie za pomocą lekarstw, które zatrzymuje impulsywność nerwów, leki przeciwzapalne a ponadto kremy. Rehabilitacja jako element leczenia, która asystuje bardziej zawiłym przypadkom albo w trakcie przewlekłego okresu choroby częstokroć może trwać nawet paręnaście tygodni, jest również niezmiernie droga. Bardzo dobrym wyjściem są zabiegi, które będą mogły przynieść rezultaty prędzej aniżeli medykamenty albo zastrzyki nadtwardówkowe. DiscoGel umożliwia prędkie uwolnienie się od problemu rwy barkowej, z wykorzystaniem żelowej protezy, która zaczyna proces ponownego nawodnienia dysku. To innowacyjny zabieg bezoperacyjny, który jest robiony w około trzydzieści minut.

Nowością oraz zaletą tego typu operacji jest fakt, iż zmniejszenie bólu potrafi przejść już po paru dniach od zabiegu oraz zabieg nie zostawia jakichkolwiek blizn. DiscoGel oprócz stosowania w rwie barkowej jest używany do określonych i zdiagnozowanych przypadków dyskopatii. Cała operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, ponadto przy jego wykonywaniu mamy możliwość terapii przepuklin na poziomach kręgosłupa. Pomimo nieinwazyjnej konwencji DiscoGel, wszystko jest pod nadzorem rentgenu, który pozwala na wgląd w położenie implantu podczas zabiegu, a dodatkowo rehydratacja przebiega cienką igłą. Tak jak leczenie za pomocą leków, DiscoGel działa przeciwzapalnie, jednakże uzupełnia pęknięcia w włóknistych pierścieniach, hamując ból. Jedyne zobowiązanie po zabiegu to systematyczna dezynfekcja fragmentu skóry, w którym było nakłucie a ponadto wymiana opatrunków. Nie powinno się wtedy podnosić ciężarów a oprócz tego nie wykazywać aktywności fizycznej nie dłuższej niż 1 godzinę, a także zadbać o odpowiednią pozycję w pracy oraz nie wystawiać się na jakiekolwiek urazy. Podczas testów klinicznych ani jeden z pacjentów nie wykazał problemów po zabiegu z użyciem DiscoGel na długiej przestrzeni czasu.

Zastosowanie preparatu potwierdzono przez doktorów we Francji, Niemczech. Głównie jest to zabieg leczący dyskopatię, jednak jest to także oferta dla osób cierpiących na rwę kulszową – o pozostałych możliwościach decyduje tylko obraz RTG, który może wskazać, w jakich obszarach DiscoGel może być wartościowy.

Zobacz więcej: discogel