Absolutnie każdy, kto odprowadza należne składki zdrowotne…

Niewątpliwie każdy chociaż raz doświadczył strasznego bólu zęba. Wówczas niezbędna jest nam wizyta u stomatologa – ząb którego nie będziemy leczyć, niestety, prawdopodobnie będzie z upływem czasu bolał jeszcze bardziej.

Gabinet dentystyczny świadczący usługi stomatologiczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Każdy, kto uiszcza składki na ubezpieczenie zdrowotne (lub robi to w jego imieniu właściwa instytucja państwowa – przykładowo ZUS czy Urząd Pracy) ma możliwość skorzystać z stomatologa bezpłatnie. Tego typu konsultacja obowiązkowo musi odbyć się w gabinecie dentystycznym, który podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Natomiast nie wszystkie usługi stomatologiczne przeprowadzane są w ramach ubezpieczenia: dla przykładu – kanałówka jest refundowana jedynie w przypadku zębów od 1 do 3, jednakże ząb 4 musimy poddać leczeniu za odpowiednią opłatą.

Prywatny gabinet dentystyczny.
Pacjent posiada prawo korzystać z usług lekarza stomatologa, który prowadzi swój własny prywatny gabinet stomatologiczny. Należy natomiast pamiętać, że wtedy koszty leczenia naszych zębów musimy pokryć sami – bez względu na to, czy płacimy ubezpieczenie zdrowotne. Plusem takich prywatnych gabinetów jest niewątpliwie to, iż czas oczekiwania na wizytę u stomatologa przeważnie jest dużo krótszy niż w sytuacji gabinetów które świadczą usługi na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz więcej: Gabinet stomatologiczny Bielsko