W momencie kiedy jednak pogoda niestety nie sprzyja plażowaniu.

Słońce, piękne, szerokie plaże oraz błękitne morze każdego roku przyciągają do siebie ogromne rzesze osób spragnionych odpoczynku. W momencie gdy jednakże pogoda przestanie sprzyjać plażowaniu na pewno warto rozejrzeć się za innymi, ciekawymi atrakcjami, które proponuje turystom Kołobrzeg.

Niewątpliwie najciekawsze atrakcje w Kołobrzegu to licząca aż 26 metrów wys. Latarnia Morska, ze szczytu której rozpościera się niesamowicie piękna panorama okolicy. W podziemiach latarni natomiast znajduje się bardzo ciekawe muzeum minerałów. To niesamowity raj dla miłośników rozmaitych kamieni szlachetnych ale nie tylko, wspaniałe kamienie cieszyć będą na pewno każde oko.

Doskonałą alternatywą na spędzenie swojego wolnego czasu jest niewątpliwie wyprawa do Oceanarium. Jest to znakomite miejsce gdzie będziemy mogli spostrzec na swoje oczy setki rozmaitych morskich stworzeń. Przybytek  w szczególności uwielbiany poprzez dzieci oraz młodzież, który oprócz olbrzymiej dawki rozrywki, dostarcza również mnóstwo interesującej wiedzy. Miejsce to z przyjemnością organizuje wycieczki edukacyjne dla kilkunastoosobowych grup.

Oczywiście atrakcje kołobrzeskie na tym się nie kończą. Zachęcam serdecznie jednakże do odkrywania w własnym zakresie kolejnych rozrywek, których w tym pięknym nadmorskim mieście nie zabraknie. Przecież już same poszukiwania także bywają znakomitą rozrywką!

Źródło: Atrakcje w Kołobrzegu