Przykładowo jeżeli chodzi o antyczne obrazy…

Społeczeństwo w naszym kraju staje się z roku na rok coraz bogatsze. Dlatego też zgodnie z piramidą potrzeb Maslowa w narastającym stopniu nie poprzestaje się na zaspokajaniu tych podstawowych potrzeb, niemniej jednak zwraca się uwagę na wyższe wartości. Zatem znajduje to odzwierciedlenie w strukturze zakupów, gdzie wszystkie artykuły pierwszej potrzeby nie wybijają się na pierwszy plan. Zwiększany jest wolumen zakupowanych towarów które należą do wyższego rzędu.

Poprzez to znacząco rośnie rynek przedmiotów luksusowych a także rynek wszelkich dóbr sztuki. Co więcej oprócz tego zaspokajania estetyki, kupowane towary z tego właśnie segmentu stanowią też świetny sposób na zainwestowanie swoich oszczędności. Antyki zazwyczaj nie tracą na własnej wartości a zatem to co włożyliśmy właśnie w zakup antyków w dość szybkim czasie podnosi własną wartość. Natomiast trzeba sobie zdawać sprawę, że poruszanie się w tym temacie niewątpliwie wymaga ogromnej wprawy oraz ponadto to rynek raczej dla ludzi, którzy mają zasobne portfele. Na przykład jeżeli chodzi o antyczne obrazy to by pozwolić sobie na tak niezwykle wartościowe dobra absolutnie nie wystarczy zarabiać co miesiąc średnią krajową. Niezbędne tu jest posiadanie zdecydowanie większych pieniędzy.

Na koniec podsumowując musimy zaznaczyć znacznie rosnącą rolę rynku takich dóbr luksusowych oraz antyków. Bogacenie się społeczeństwa sprawia, że osoby z niesamowicie zasobnymi portfelami próbują zaspokoić swoje uczucia estetyczne przez kupienie produktów właśnie z tych segmentów rynkowych.

Zobacz więcej: antyki porcelana