W obecnych czasach właśnie to stanowi o przewadze na rynku usług internetowych.

W czasach dostępu do internetu z opcją przeglądania rozmaitych filmów, słuchania muzyki a dodatkowo wysyłania dowolnej ilości fotografii, w szczególności doceniana jest prędkość. Jednak nie tylko ten aspekt decyduje o wyborze konkretnego operatora.
Tym, co liczy się także mocno jest nieograniczony dostęp do zasobów Sieci bez względu na to ile danych zużyjemy. Przecież oglądanie filmów video w bardzo dobrej jakości nie może oznaczać wyrzeczeń poprzez calutki miesiąc albo brakiem dostępu do poczty.
Aktualnie bardzo ważnym elementem powodzenia w branży jest internet bez limitu, tak ceniony poprzez coraz większą ilość użytkowników internetu. Przy narastającej popularności gier przeglądarkowych typu MMORPG, ważne jest, aby mieć nieprzerwany dostęp do Sieci. W przeciwnym wypadku możemy zatracić szansę na skontaktowanie się z innymi graczami i ponieść sromotną porażkę.
Również wśród vlogerów niebywale istotna jest rola nieograniczonego dostępu do internetu . Dlatego propozycja kierowana do tej grupy osób musi mieć nie tylko ciekawe warunki cenowe, niemniej jednak również opłacalne właściwości techniczne.
W teraźniejszych czasach to właśnie stanowi o przewadze na rynku usług internetowych – im większe limity w dostępie do internetu są narzucane na klientów, tym znacznie większe prawdopodobieństwo rezygnacji z usługi u dostawcy internetu.

Więcej: internet netia