Program LoMag – korekta stanów magazynowych

To, jaki program do magazynowania -> http://www.lomag.pl/ZrzutyEkranuOprogramowaniaMagazynowego/ wybierzemy, bezpośrednio wpływa na komfort naszej pracy. Istotnym jest, aby oprogramowanie odpowiadało naszym rzeczywistym potrzebom. Program magazynowy LoMag umożliwia korektę stanów magazynowych na kilka różnych sposobów. W pierwszej kolejności uruchamiamy program, a następnie klikamy w ikonkę korekty stanów magazynu, która znajduje się na pasku głównym. W ten sposób rozpocznie się tworzenie nowego dokumentu. Warto wiedzieć, że można wykorzystać go w wielu różnych sytuacjach np. podczas likwidacji towaru.

Dodanie edytowanego towaru

W momencie, gdy na ekranie pojawi nam się nowe okno zatytułowane „Korekta stanu magazynu” klikamy w przycisk „Dodaj”. Następnie musimy dokonać edycji elementu. Wybieramy towar, a także określamy jego stan. Za pomocą tego dokumentu można usunąć np. przeterminowane produkty. Jeśli na stanie posiadaliśmy 30 kg produktu, a 20 kg przeterminowało się, to podczas edycji zmieniamy ilość towaru na 10 kg. Wartość tę wpisujemy w okienku „Nowy stan”. Zmianę należy zatwierdzić klikając w przycisk „Ok”.
Użytkownik może również dodać własne informacje wpisując je w pole „Uwagi”, które znajduje się na dokumencie. Można wpisać tam np. przyczynę usunięcia danego towaru.
Pamiętajmy, że stworzenie dokumentu korekty stanu magazynu zmniejsza stan towaru na magazynie.

Cząstkowa inwentaryzacja stanów magazynowych

Dokument korekty stanu magazynowego wykorzystywany jest również podczas cząstkowej inwentaryzacji stanów magazynowych. Za jego pomocą możemy wprowadzić nowe stany magazynowe dla konkretnych towarów. Każdy towar może zostać dodany osobno, a następnie ręcznie wprowadzić nowy stan.
Istnieje możliwość zaimportowani stanów magazynowych do Excela. W okienku „Korekta stanu magazynu” klikamy w ikonkę „Importuj do Excela”.
Poprawa stanów magazynowych może odbywać się również poprzez kolektor, czy też czytnik stanów magazynowych. Po zapisaniu dokumentów program zmienia stan towarów.

Sprawdź: program do magazynowania