Wizytą u dentysty

Strach przed stomatologiem przeważnie jest strachem dziedzicznym. Pociechy przejmują po swoich rodzicach różnorakie lęki a ponadto obawy, nic w tym zadziwiającego, że dokładnie tak samo jest z wizytą u dentysty.

Lekarz dla maluchów
Współczesna stomatologia dla maluchów dokłada wszelkich starań aby móc w możliwie jak najbardziej zlikwidować strach przed stomatologiem w gronie dzieci i młodzieży. Dentyści mają już całkiem inne podejście do swoich małych pacjentów, nie próbują na siłę leczyć im zębów. Zdecydowanie wolą szczegółowo wytłumaczyć na czym będzie polegał przeprowadzony zabieg. A dodatkowo używa się innowacyjnych medykamentów oraz dodatkowo znieczuleń, które bardzo często  niemalże całkowicie minimalizują ból.

Wygląd gabinetu stomatologicznego
Niewątpliwie warto zaznaczyć, że bardzo często otwierane są osobne gabinety dentystyczne tylko dla dzieci. Dziecięca stomatologia kładzie duży nacisk na przekazanie małemu pacjentowi, że wizyta u dentysty nie musi w ogóle zakończona być głośnym krzykiem i łzami. Gabinety dla pociech nie są w szarych kolorach i nieprzyjemne, które kojarzą się ze sterylnym szpitalem. Często są malowane na żywe kolory, a ściany zdobią postaci z znanych bajek. Tuż przy fotelu stomatologicznym częstokroć zamontowane są profesjonalne monitory, na których puszczane są różne bajki, które pacjent może sobie oglądać podczas zabiegu. A to wszystko po to, by maleńkie dziecko mogło się zrelaksować a także nie myślało o tym, co stomatolog robi z jego zębami. Takie chwyty są coraz bardziej skuteczne, dlatego, że z roku na rok coraz więcej pociech ochoczo przychodzi na wizyty do dentysty nie bojąc się ogromnego bólu i łez.

Więcej: Aparaty stałe Chorzów