Podłogi olejowane stają się coraz bardziej popularne.

Drewniana podłoga to na pewno coś, w co warto inwestować. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, a dodatkowo jest niebywale trwałe oraz znakomicie się prezentuje, bez względu na to, w jakiej postaci je posiadamy w domu.
Wracając natomiast do podłogi z drewna, to należy rzec, że możemy ją zabezpieczyć na rozmaite sposoby. Niezwykle popularne jest pokrywanie drewnianego parkietu bądź też desek podłogowych lakierem, niemniej jednak można również pokryć je takim specjalnym olejem. Podłogi olejowane są bardzo popularne, zresztą możemy od razu nabyć już deski podłogowe, które są olejowane. A czym właściwie charakteryzują się podłogi olejowane bądź deski podłogowe olejowane? Otóż, w momencie kiedy zastosujemy olej, na powierzchni drewna znikają wszelkie drobne zarysowania, które z czasem zwyczajnie ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest nawet wykonanie częściowej renowacji. Olejowane drewno jest znacznie bardziej naturalne w dotyku niż w przypadku, gdy pokryjemy je lakierem, gdyż olej na nim nie tworzy przeźroczystej warstwy, ale całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Wybierając olejowane podłogi, należy pamiętać natomiast o tym, że niezbędna będzie częstsza jej renowacja. Ponadto należy także czyścić ją specjalnymi preparatami. Wybór więc uzależniony jest od nas samych.

Autor: Podłogi warstwowe olejowane