Kawa na włosy

W obecnych czasach, niezwykle sporą uwagę poświęca się wyglądowi. Ludziom zależy na tym żeby dobrze wyglądać, bowiem przez to świetnie czują się w własnym ciele, stają się bardziej otwarci a także posiadają spore powodzenie. Aby dobrze wyglądać codziennie, trzeba właściwą uwagę przeznaczyć codziennej higienie i pielęgnacji. Ku pocieszeniu w drogerii da się nabyć kosmetyki kazdego typu, do twarzy, ciała, włosów, paznokci.

Ale zamierzając bardzo dobrze wyglądać, musimy w drogeriach sporo zapłacić, bowiem mimo, że zazwyczaj kosmetyki drogie nie są, to należy ich kupować tak spore ilości, iż potrafi to mocno naruszyć budżet rodzinny.

Domowa kosmetyka
A więc interesującym pomysłem są domowe kosmetyki, które każdy może samodzielnie w domu wykonać. Najbardziej popularny jest peeling kawowy na włosy, do jakiego starczy zwyczajna mielona kawa, trochę płynnego mydła, ewentualnie cynamon. Tego rodzaju mieszanka ma niezwykłe właściwości złuszczające, kawa na włosy kładziona w prawidłowy sposób, pozwoli zregenerować włosy. Maseczka z kawy na włosy wspaniale czyści, wygładzi włosy sprawi, że włosy będą gęściej i szybciej się rozwijały a także będą o wiele zdrowsze. Owa maseczka jest bardzo przystępna oraz prosta w przygotowywaniu, można ją zrobić w kilka minut.

Cechy pielęgnacyjne kawy, znane są nie od dziś. Już pierwsi przodkowie stosowali kawę do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Kawa nakładana na skórę głowy, polepsza także krążenie, a przy okazji możemy sobie przeprowadzić przyjemny masaż skóry głowy. Taką maseczkę starczy zmyć ciepłą wodą i umyć włosy normalnym szamponem.

Autor: płukanka z kawy